Podujatia a publikácie
header 01

Po úspešnom minuloročnom a zároveň prvom usporiadanom podujatí s názvom ,,Deň zdravia a ZOMOT 2017" sa aj tento rok bude konať táto milá akcia.

Srdečne Vás pozývame dňa 6. apríla 2018 k nám, na Hlavnú 5, v Trnave, do priestorov Kancelárie združenia obcí mestskej oblasti Trnava. Počas celého dňa bude pripravený bohatý program na tému ZDRAVIE. 

Celú akciu bude sprevádzať výstava obrazov amatérskej maliarky a šperkárky Kataríny Olíkovej, ktorá začala maľovať presne v čase, keď sa dozvedela, že je onkologický pacient. Teraz je už v poriadku, ale maľovania sa nevzdala a drží ju stále v super psychickej kondícii.
Katka Olíková o výstave nazvanej EMÓCIE hovorí toto: „Ono to nie je iba o farbách a štetcoch. Je to o odhodlaní urobiť krok do neznáma, je to o viere, že v tichu sa dá krásne mlčať a popri tom udávať tempo ruky tlkotom vlastného srdca. Je to o zžití sa s dotykom, s plátnom, o harmónii namaľovaného s mojim vnútrom. Je to o hlbokom nadýchnutí všetkého vnímaného. Je to o ceste a o poznaní. Je to o emóciách.“

V deň akcie sa hneď od rána budú v prípade záujmu venovať návštevníkom akcie pracovníčky z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave a zabezpečia im základnú poradňu na podporu zdravia a poskytnú tieto vyšetrenia: základné biochemické ukazovatele - koncentrácia celkového cholesterolu a glukózy v kapilárnej krvi; meranie tlaku krvi a pulzovej frekvencie; antropometrické vyšetrenie; meranie % množstva telesného tuku prístrojom OMRON a vyšetrenie prístrojom Smokerlyzer pre fajčiarov. Súčasťou týchto vyšetrení bude vyplnenie dotazníka Test zdravé srdce a na základe týchto vyšetrení je orientačne určené individuálne riziko klienta. Analýza rizikových faktorov umožní odporúčať optimálne zmeny vo výžive, vo fajčiarskych návykoch, vo fyzickej aktivite a vo zvládaní stresu . V prípade potreby sa v zmysle štandardných diagnostických postupov odporučí klientovi návšteva ošetrujúceho lekára a ďalšie potrebné vyšetrenia.
Kto bude chcieť využiť tieto ponúkané služby, mal by prísť na lačno.

Počas Dňa zdravia a ZOMOT bude aj v tomto roku prezentovať svoje produkty firma Finclub, ktorá je na trhu viac ako 25 rokov a ponúka vitamíny; minerály a stopové prvky; lecitín a olejové produkty; rastlinné a bylinné produkty; ostatné špeciálne produkty; rozpustné vitamínové nápoje a mnoho ďalších, ktoré Vám s radosťou predstavia.

Ďalšie zaujímavé informácie Vám poskytne Ing. Daniela Gubánová, odborná konzultantka GW (Green Ways), od ktorej sa v prednáškach dozviete viac o zelenom jačmeni a chlorelle. Aspoň v krátkosti môžeme povedať o „zelených potravinách“ nasledovné: Slnko je ukryté v zelených rastlinách a chlorofyle, ktorý zároveň zosilňuje ich vlastnosti o liečebné účinky. Dáva energiu bunkám, aby mohli spracovávať živiny. Kompletná potrava pre bunky je zasa v jačmeni. Chlorella čistí telo, viaže na seba škodlivé látky, ktoré potom prirodzenou cestou z tela odchádzajú.

Počas celého dňa zabezpečíme pre Vás zdravé pohostenie i rôzne zdravé nápoje.Tešíme sa na Vás!